BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán visszatért a Fidesz élére

2003. május 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megváltozott névvel, új elnökkel és alelnökökkel, valamint megújult alapszabállyal zárta szombaton a legnagyobb ellenzéki párt XVII., tisztújító kongresszusát. Az új nevén Fidesz - Magyar Polgári Szövetség (MPSZ) nevet viselő szervezet elnökének Orbán Viktort választották a küldöttek, a két alelnök az előzetes terveknek megfelelően Pokorni Zoltán és Schmitt Pál lett. A párt új szervezeti egységeként nyolc tagozat jött létre, köztük gazda-, falusi, munkás- és zöld tagozat. A küldöttek az ülésen kézhez kaptak egy listát, amelyen 750 újonnan felvett párttag neve szerepelt, közöttük vannak volt miniszterek, mint Martonyi János, Mikola István és Matolcsy György, valamint közéleti személyiségek, mint Mészöly Kálmán labdarúgó és Koltay Gábor filmrendező. Orbán Viktor programadó beszédében a szociális nyitás fontosságát emelte ki. A szövetség új elnöke a gázárak mérséklését, magasabb nyugdíjakat és az iskolába járás költségeinek csökkentését hangsúlyozta gazdaságpolitikai céljaik közül.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet