BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kérnek kárpótlást a Habsburgok

2003. május 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem tervezi a Habsburg család, hogy kárpótlási igénnyel áll elő egykori magyarországi ingatlanaikkal kapcsolatban -- tudtuk meg Habsburg György tiszteletbeli magyar nagykövet titkárságán. A napokban Habsburg Györgyék távolabbi rokonai, a Habsburg-Lotharingiai család tagjai terjesztették elő kárpótlási igényüket az osztrák kárpótlási alaphoz: egy húszezer hektáros erdőt 200 millió euró értékben, valamint három ingatlant, köztük a Bécs peremén lévő Laxenburg kastélyt követelték vissza. Indoklásuk szerint a náci hatalommal szemben tanúsított ellenállásuk miatt vették el az ingatlanokat tőlük, így jogosultak azokat visszakapni. A Hofburg és Schönbrunn kastélyokra, az egykori császári lakhelyekre ugyanakkor nem tart igényt a család.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet