BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem sarcolja meg a társasházakat a gáztörvény

Várhatóan a nagy kapacitású közös kazánnal fűtött társasházak lakásai is a legalacsonyabb gázáremelési tömbbe esnek.

2003. május 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap beszámoltunk róla, hogy a földgáz ára a lakossági fogyasztóknál 12 százalékkal emelkedik e hét csütörtöktől, ugyanakkor október 1-jétől az egységes lakossági árat a fogyasztástól függő, úgynevezett tömbtarifa váltja fel. A tömbtarifás gázárszámítás részleteit rendező végrehajtási rendeletek még nem készültek el; a törvény szövege alapján akár az is elképzelhető lenne, hogy a több tucat lakásból álló, de közös, nagy teljesítményű kazánnal fűtő társasházak a legdrágább tömbbe essenek.
A végrehajtási rendeletek hatálybalépéséig valóban sok a nyitott kérdés a gázárszabályozás körül, de az MSZP törekedni fog rá, hogy a lakossági árak emelkedése ne hozza különösen hátrányos helyzetbe a fogyasztók jelentős részét - mondta lapunknak Podolák György, az Országgyűlés gazdasági bizottságának tagja. Így az október elseje előtt mindenképpen megszülető rendeletek várhatóan külön szabályozzák, hogy az említett társasházak lakásait egyenként, a legalacsonyabb, 1500 köbmétert meg nem haladó éves fogyasztású háztartásokkal együtt sorolják be. Esetükben a májusi 12 százalékos emelést októberben 6 százalékra mérséklik - tette hozzá a képviselő.
Holnap Pakson kihelyezett bizottsági ülésen tárgyalnak a képviselők az atomerőmű 2-es reaktorának ideiglenes leállításával kialakult helyzetről. Podolák szerint ugyanakkor nincs szó válsághelyzetről, mivel két tartalék erőmű beállításával, illetve a többi erőmű kapacitásának nagyobb kihasználásával bőven biztosítható az ország energiaszükségletének kielégítése. Emellett az energiapiac liberalizációjának köszönhetően bármikor igénybe vehető az import, de azt a képviselő is elismerte, hogy Paks kiesésével napi 30-50 millió forint veszteség keletkezik a magyar energiaellátási rendszerben.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet