BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővülne az ÁSZ hatásköre

2002. július 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Keller László, a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára szerint a kormány első száz napja során született egyik legfontosabb döntés az üvegzseb-program koncepciójának elfogadása volt. A közpénzek felhasználásának ellenőrzését felügyelő államtitkár tegnapi sajtótájékoztatóján elhangzott: szigorítani kell a költségvetési szervek által alapítható társaságok szabályozását, mert jelenleg „újratermelődnek az állami cégek”. Az államtitkár kiterjesztené az Állami Számvevőszék (ÁSZ) hatáskörét annak érdekében, hogy az ne csupán a közpénzek felhasználásának szabályszerűségét, hanem a felhasználás hatékonyságát és célszerűségét is megvizsgálhassa. Keller abban bízik, hogy az Országgyűlés őszi ülésszaka alatt az ellenzékkel sikerül megegyezni a program megvalósulásáról.
(NAPI)

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet