BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A BKIK kifogásolja a jövedéki leltárt(Kimaradt!!!)

2002. július 1. hétfő, 16:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kifogásolja a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) a 2001. és a 2002. évi költségvetés módosítására benyújtott azon törvényjavaslatot, miszerint a jövedéki termékeket forgalmazó üzletekben műszak, fajta és szállítói telephely alapján leltárt kell készíteni az alkoholtartalmú italokról. A törvényjavaslat ugyanis úgy rendelkezik, hogy vendéglátás üzletkörökben kiadott működési engedéllyel rendelkező, nem jövedéki engedélyes kereskedő nyilvántartásában naponta be kell jegyezni a beszerzett és az értékesített mennyiséget, valamint a zárókészletet, mindezt pedig szállítónként és telephelyenként. A BKIK szerint erre a leltárra nincs szükség, hiszen a számviteli törvény előírja a kötelezően megőrzendő, szabályosan könyvelt bizonylatokat, így az újabb nyilvántartás csak felesleges munkát ró a kereskedőkre.
D. P.

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet