Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) konstrukciója csak a 06-51-gyel kezdődő, internetszolgáltatók felé kezdeményezett hívásokra vonatkoznának. Valószínű, hogy - az eddigiekhez hasonlóan - főleg a kedvezményes időszakokra korlátozódna az olcsó tarifa.
A kormány - a pénteki határozatról a sajtóirodája által tegnap kiadott közlemény szerint - meg nem jelölt mértékű költségvetési forrásokat is hajlandó elkülöníteni „a lakossági internetszolgáltatás széles körű elterjesztése érdekében”. A kabinet felkérte az IHM-t, hogy ennek érdekében kezdjen tárgyalásokat a távközlési cégekkel. A közlemény szerint az IHM minden állami forint mellé egy forint támogatást vár a távközlési cégektől is. Értesülésünk szerint Kovács Kálmán informatikai miniszter régóta tárgyal az ügyben, ám egy illetékes szerint a siker cseppet sem biztos. Ez, valamint az illetékes szerint a bürokrácia lehet az oka, hogy a kormányhatározat és a Matáv által a kedvezmények megszüntetésére kijelölt július 1-i időpont között mindössze tíz nap (praktikusan még ez a hét) áll rendelkezésre ahhoz, hogy megállapodás szülessen. Egy érintett elárulta, hogy július elsején már nem vezethetik be az új konstrukciót, mivel az internetszolgáltatóknak legalább egy hónapot kell hagyni arra, hogy új üzleti tervet dolgozzanak ki. Így a bevezetés legkorábbi napja augusztus 1. lehet.
Marnitz István
