BUX 139388.53 1,28 %
OTP 44890 2,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megalakult az MSZP-SZDSZ koalíciós kormány

Szili Katalin házelnök kivételével a szocialisták és a szabaddemokraták 197 igen szavazatával az Országgyűlés megszavazta a kormányprogramot, s ezzel Medgyessy Pétert miniszterelnökké választották. A szavazáson - a frakciófegyelmet figyelmen kívül hagyva - egyedüliként az MDF-es Csapody Miklós tartózkodott. A köztársasági elnök Medgyessy javaslatára kinevezte az új kormány minisztereit és politikai államtitkárait.

2002. május 27. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Országgyűlés 197 igen, 178 nem szavazattal és egy tartózkodás mellett megszavazta az MSZP-SZDSZ kormány programját és ezzel egyúttal miniszterelnökké választotta Medgyessy Pétert is. A szocialista és a szabaddemokrata képviselők közül csak a házelnök, Szili Katalin nem szavazott. Az egy tartózkodó képviselő az MDF-es Csapody Miklós volt, aki annak ellenére tartózkodott a szavazástól, hogy az MDF a Fidesszel együtt bejelentette: egységesen nemmel szavaz a kormányprogramra. Csapody szerint a kormányprogram és a miniszterelnök személye a választások eredményének következménye, s így mint konstruktív ellenzéki, tartózkodott a szavazástól. A képviselő ellen fegyelmi vizsgálat indulhat. (Az MDF etikai bizottsága várhatóan a mai frakcióülésen azt is vizsgálja, hogy Csapody, a frakciófegyelmet figyelmen kívül hagyva, a parlament külügyi bizottsága ülésén igen szavazattal támogatta Kovács László külügyminiszterré történő kinevezését.)

Az ellenzéki képviselők közül kilencen nem vettek részt a szavazáson: Áder János, Babák Mihály, Bartha László, Kerényi János, Láyer József, Lengyel János, Pósán László, Végh László és Hende Csaba.
Mádl Ferenc köztársasági elnök, Medgyessy Péter miniszterelnök javaslatára kinevezte a minisztereket és a politikai államtitkárokat. A miniszterelnök és a kormánytagok eskütételével - a választások második fordulója után 35 nappal - hivatalosan is megalakult az új kormány. A rendszerváltozás utáni kabinetek közül ebben kapot miniszteri széket a legtöbb nő. A kabinet átlagéletkora 52 év. A parlament legközelebb június 4-én ülésezik.
(NAPI)

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet