BUX 139067.65 1,05 %
OTP 44620 1,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogadták az új kormánystruktúrát

A parlament tagnapi ülésén elfogadta a minisztériumok felsorolásáról szóló törvény módosítását, valamint döntött a még hiányzó bizottsági helyekről is. A bizottságok péntekig valamennyi miniszterjelöltet meghallgatják, így jövő hétfőn már felállhat az új kormány. A médiakuratóriumok elnökségei kiegészültek az MSZP és az SZDSZ által delegált tagokkal is.

2002. május 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Országgyűlés 195 igen szavazattal, 4 ellenében és 153 tartózkodás mellett elfogadta a kormánystruktúra változásáról szóló törvénymódosítást. Így a következő ciklusban az eddigi 17 helyett 15 tárca működik majd. A PHARE-ügyeket, illetve a titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszteri posztokon kívül megszűnik a Közlekedési és Vízügyi Minisztérium is: a közlekedés a gazdasági, a vízügyi feladatok pedig a környezetvédelmi tárcához kerülnek. Az Egészségügyi valamint a Szociális és Családügyi Minisztériumokat összevonják, az Ifjúsági és Sportminisztérium a jövőben átalakul Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztériummá. Két új tárca is alakul: az informatikai és hírközlési, valamint a foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi. Balsai István, az MDF frakcióvezetője és Rogán Antal, a Fidesz képviselője szerint minden eddiginél nagyobb hatalomkoncentráció valósul meg a MeH-ben azáltal, hogy az új kormánystruktúrában a területfejlesztés, az idegenforgalom, a kormányzati informatika, a nemzetbiztonsági szolgálatok felügyelete, a határon túli magyarok hivatala, a nemzeti és etnikai kisebbségi hivatal, valamint az egyházügyek is a kancelláriához kerülnek.
A parlament ellenszavazat nélkül módosította a bizottságok létrehozásáról, tisztségviselőiről és tagjainak megválasztásáról szóló határozatot is (amelyet a múlt heti ülésen hoztak), mivel a honvédelmi és a nemzetbiztonsági bizottság tagjainak átvilágítása most fejeződött be. A honvédelmi bizottság elnöke Keleti György (MSZP), a nemzetbiztonságié pedig Kövér László (Fidesz) lett. Péntekig valamennyi miniszterjelöltet meghallgatnak az illetékes bizottságok, így május 27-én megalakulhat az új kormány.
A parlament megválasztotta az MSZP és az SZDSZ által delegált tagokat a közszolgálati média kuratóriumi elnökségeibe is, ahol eddig csak a Fidesz, az MDF és a kisgazdák képviselői ültek.
D. E. L.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet