A magyar villamosenergia-termelés 40 százalékát adó Paksi Atomerőműnek növekszik a szerepe, mivel a fosszilis energiahordozók kimerülése miatt atomenergia nélkül nem lehet kielégíteni a növekvő energiaigényeket – mondta Szerdahelyi György, a Gazdasági Minisztérium főosztályvezetője. Emiatt szükség van az erőmű 2012 és 2017 között lejáró élettartamának meghosszabbítására. A négy blokk teljesítményének 10 százalékos növelésével meg lehet takarítani egy új, 150 megawattos villamos erőmű létesítésének költségeit is.
