BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább nő Paks szerepe a villamosenergia-termelésben(Kimaradt!!!)

2002. március 5. kedd, 18:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar villamosenergia-termelés 40 százalékát adó Paksi Atomerőműnek növekszik a szerepe, mivel a fosszilis energiahordozók kimerülése miatt atomenergia nélkül nem lehet kielégíteni a növekvő energiaigényeket – mondta Szerdahelyi György, a Gazdasági Minisztérium főosztályvezetője. Emiatt szükség van az erőmű 2012 és 2017 között lejáró élettartamának meghosszabbítására. A négy blokk teljesítményének 10 százalékos növelésével meg lehet takarítani egy új, 150 megawattos villamos erőmű létesítésének költségeit is.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet