A feldolgozóipari növekedés megindulását jelzi Magyarországon a beszerzési menedzserindex (BMI) februári 53,7 százalékos értéke - véli ki a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) legújabb jelentésében. Ez 4,9 százalékponttal nagyobb az előző havinál, ám másfél százalékponttal kisebb a tavaly februárinál. A logisztikusok megállapítása szerint a feldolgozóipar aktivitását 2001 végén és 2002 elején a korábbi években megszokottnál kisebb változások jellemzik. Ez valószínűleg arra utal, hogy a következő hónapokban is kiegyensúlyozott növekedés várható.
Az üzleti jelentés részindexeinek többsége a januári csökkenés után februárban nőtt. A válaszadó vállalatok mintegy 30 százaléka a termelés, az új rendelések és a beszerzések mennyiségének növekedését jelezte. A feldolgozóipari menedzserek véleménye szerint a beszerzési árak érdemben növekedhetnek a következő hónapokban, ezt jelzi az index 56,5 százalékos értéke. Örvendetes viszont, hogy a foglalkoztatási index februárban emelkedett, ráadásul e mutató értéke nagyobb a 2001. februárinál. A felmérés szerint a világgazdaság lassulása kedvezőtlenül érintheti a magyar kivitelt. A rövid távú külgazdasági kilátásokról azonban kedvező hír, hogy a megkérdezettek az importnál nagyobb exportbővülésre számítanak a következő időszakban.
D. L.
