Szántóföldi növényeink közül – piaci szempontból – a burgonyaágazat lehet az Európai Unióhoz való csatlakozás legnagyobb vesztese, ha nem következik be minőségi és hozamnövekedés – mondták szakemberek egy tegnap megnyílt ágazati fórumon. Horváth Sándor, a keszthelyi Burgonyakutató Központ igazgatója előadásában kiemelte, hogy a versenyképes minőség szempontjából ma rosszabb a magyar burgonyahelyzet, mint 20–22 évvel ezelőtt – jelentette az MTI. Részben pénzhiány, részben szakmai-technológiai okok miatt jelentősen csökkent a fémzárolt, vírusmentes vetőburgonya mennyisége, de előfordul, hogy az importált burgonya is fertőzött. Eke István, az FVM főosztályvezetője elmondta, hogy a tárca a minőségi étkezési burgonya termelését és tárolását ösztönző pályázatot írt ki. E célra hektáronként 40 000 forint támogatást nyerhetnek el a Burgonya Terméktanács igazolt termelő tagjai, de csak integrátoron keresztül.
