BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mohács megint sportcsarnokot épít

Az előzetes tervek szerint 2002 elején kezdik meg a mohácsi Széchenyi Ifjúsági Centrum építését - értesült a NAPI Gazdaság. A 400 millió forint összköltséggel épülő kulturális és szabadidőközpont felépítéséhez központi címzett támogatást kapott a város. Mohácson egyébként a közelmúltban adták át a város első sportcsarnokát, amelyhez a város az Ifjúsági és Sportminisztériumtól nyert el 150 millió forint támogatást.

2001. december 13. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Várhatóan a jövő év elején kezdik meg Mohácson egy új sportcsarnok kivitelezését, a létesítmény a Széchenyi Ifjúsági Centrum nevet kapta - tudta meg lapunk. A kétezer négyzetméter alapterületű csarnokban egy nagyméretű tornaterem mellett nyolc oktatási célú helyiség, előadó, illetve internetezésre alkalmas szobák lesznek - tájékoztatta lapunkat Szekó József polgármester. A beruházás összköltsége meghaladja a 400 millió forintot, ennek 90 százalékát központi címzett támogatásból finanszírozza a város. Szekó szerint az ingatlan átadása 2003-ra várható. Mohács a jövőben újabb pályázatokon kíván indulni a már meglévő sportlétesítmények karbantartása, illetve azok kiegészítése céljából.
A városban egyébként a közelmúltban adta át Deutsch Tamás sportminiszter a nemrégiben elkészült sportcsarnokot. Ennek felépítéséhez az Ifjúsági és Sportminisztérium (ISM) 150 millió forint támogatást adott, a beruházás összköltsége pedig meghaladta a 260 millió forintot. A létesítményt 1993-ban kezdték el építeni, majd egy évre rá a munkálatok abbamaradtak, s egészen a múlt évig szüneteltek. Úgy tudjuk, a félkész épületet raktározásra használták. Az ISM-pályázaton elnyert támogatással végül sikerült befejezni az építkezést. Szintén a közeljövőben kezdik meg egy 9 hektáros területen négy tenisz- és futópálya, illetve szabadtéri kosárlabda- és kézilabdapálya megépítését. A 12 millió forint összköltségű beruházás egy részét önerőből, illetve támogatásokból tervezi a város. A pályák megépítéséhez mintegy 3 millió forint támogatást nyújtott a Gazdasági Minisztérium a Széchenyi terv keretében. A város további tervei közt szerepel, hogy a jelenleg épülő teniszpályák közül kettőt fedetté alakít az önkormányzat.
B. A.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet