Várhatóan a jövő év elején kezdik meg Mohácson egy új sportcsarnok kivitelezését, a létesítmény a Széchenyi Ifjúsági Centrum nevet kapta - tudta meg lapunk. A kétezer négyzetméter alapterületű csarnokban egy nagyméretű tornaterem mellett nyolc oktatási célú helyiség, előadó, illetve internetezésre alkalmas szobák lesznek - tájékoztatta lapunkat Szekó József polgármester. A beruházás összköltsége meghaladja a 400 millió forintot, ennek 90 százalékát központi címzett támogatásból finanszírozza a város. Szekó szerint az ingatlan átadása 2003-ra várható. Mohács a jövőben újabb pályázatokon kíván indulni a már meglévő sportlétesítmények karbantartása, illetve azok kiegészítése céljából.
A városban egyébként a közelmúltban adta át Deutsch Tamás sportminiszter a nemrégiben elkészült sportcsarnokot. Ennek felépítéséhez az Ifjúsági és Sportminisztérium (ISM) 150 millió forint támogatást adott, a beruházás összköltsége pedig meghaladta a 260 millió forintot. A létesítményt 1993-ban kezdték el építeni, majd egy évre rá a munkálatok abbamaradtak, s egészen a múlt évig szüneteltek. Úgy tudjuk, a félkész épületet raktározásra használták. Az ISM-pályázaton elnyert támogatással végül sikerült befejezni az építkezést. Szintén a közeljövőben kezdik meg egy 9 hektáros területen négy tenisz- és futópálya, illetve szabadtéri kosárlabda- és kézilabdapálya megépítését. A 12 millió forint összköltségű beruházás egy részét önerőből, illetve támogatásokból tervezi a város. A pályák megépítéséhez mintegy 3 millió forint támogatást nyújtott a Gazdasági Minisztérium a Széchenyi terv keretében. A város további tervei közt szerepel, hogy a jelenleg épülő teniszpályák közül kettőt fedetté alakít az önkormányzat.
B. A.
