A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) a MÁV Rt.-hez intézett levelében kezdeményezi a vasúttársaság és a három reprezentatív szakszervezet között tavaly februárban létrejött hároméves megállapodás felmondását - jelentette be Gaskó István, a VDSZSZ elnöke. A szervezet a megállapodás felmondását azzal indokolja, hogy a MÁV a bérre vonatkozó kitételt kivéve felrúgta az egyezmény összes pontját. A vasúttársaság kizárólag az infláció plusz a GDP-növekedés felét kitevő átlagkereset-emelést tartotta be, ám ez a pont is érvényét veszítette a tervezettől eltérő makropálya miatt - mondta az elnök. A VDSZSZ szerint a megállapodás megszűntével a demonstrációs moratórium is érvényét veszíti. A MÁV Rt. véleménye szerint viszont tételesen cáfolhatók azon állítások, amelyek alapján a VDSZSZ a három évre szóló megállapodás felmondására törekszik.
