A cégbíróságokon az augusztus 20-ig tartó ítélkezési szünet idején is nagyüzem van: Budapesten, ahol a cégügyek több mint 50 százalékát intézik, csúcsideinek megfelelő, napi 400-450 ügy érkezik be - mondta Bánki Horváth Mária, a Fővárosi Cégbíróság vezetője az MTI-nek. Idén az első félévben 42 ezer ügy érkezett a Fővárosi Cégbíróságra, ezek közül 8200 esetben új céget jegyeztek be. Jelenleg összesen 161 600 társas vállalkozás szerepel a nyilvántartásban. Ebben az évben januártól július végéig 5500 gazdasági társaságot töröltek a fővárosi cégnyilvántartásból. Ezek közül 1800 esetben hivatalból intézkedtek, többnyire fantomcégekkel vagy a kötelező tőkeemelést többszöri felszólításra sem teljesítő vállalkozásokkal szemben.
