Várhatóan ma írják alá az egészségügyi tárca, a Magyar Gyógyszerész Kamara, a Magyar Gyógyszerészeti Társaság és a Magángyógyszerészek Országos Szövetsége közötti megállapodást tartalmazó előzetes okiratot, így elmaradhat a korábban beígért patikusdemonstráció. A tervek szerint a gyógyszerészek többek között forgóalaphitelt vehetnének igénybe az OEP-től. Az intézkedések végrehajtásához a kormány döntése is szükséges.
