BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vonza szerint az idén nem lesz búzabomba

A búza drasztikus túlkínálatának elkerülése érdekében a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) időben lépett: a közraktározási támogatás már igényelhető - mondta lapunknak Vonza András, az agrártárca vezetője. A helyzet további könnyítésére is kész a FVM. Folyósítani kívánja az érdekvédelmi szervezetek által javasolt mintegy 1 milliárd forint exporttámogatást, igaz, ezzel kapcsolatban a minisztériumnak még egyeztetnie kell a kormánnyal.

2001. július 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az FVM számára alapvetően fontos, hogy az idén ne csökkenjenek drámai szintre a búzaárak és ne alakuljon ki túlkínálat. A tárca ennek érdekében tett első lépéseként a termelők az idei termésű búzára közraktározási támogatást igényelhetnek. Emellett mintegy egymilliárd forint exporttámogatást is tervez folyósítani az agrártárca, ám még hátra vannak az ezzel kapcsolatos egyeztetések a kormánnyal. Vonza megjegyezte, hogy a termés volumenéről és minőségéről ugyan még nincsenek megbízható adatok, ám az ország 14 millió tonna tárolókapacitása a raktározáshoz biztosan elegendő lesz, amennyiben azonban mégis szükséges lenne, úgy a honvédség hangárjait is igénybe veszik.
A miniszter tegnapi sajtótájékoztatóján arról is beszélt, hogy a tejfölösleg levezetése érdekében jövőre is folytatnák a iskolatejprogramot, amit az egész országra ki kívánnak terjeszteni. Az állattenyésztéssel kapcsolatban a miniszter megjegyezte, hogy a Vágóállat és Hús Terméktanács (VHT) támogatási javaslataival (NAPI Gazdaság, 2001. július 5., 1-3. oldal) egyetértenek, ám a VHT által igényelt 16,8 milliárd forint szubvenciót valóban sokallják.
Á. A.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet