BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány tervezi az áfakulcs mérséklését

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének áfacsökkentési javaslata beleillik a kormány terveibe, de a kétéves költségvetésen belül a kabinet nem tervez érdemi módosítást az adótörvényekben - jelentette ki Varga Mihály pénzügyminiszter a VOSZ küldöttgyűlésén.

2001. április 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az infláció mérséklésének hatékony módja lehetne az áfa csökkentése - hangoztatta Demján Sándor, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) ügyvezető elnöke az érdekképviselet országos küldöttgyűlésén csütörtökön Budapesten. A VOSZ javaslata szerint a 25 százalékos áfakulcsot évente 3 százalékpontos csökkentésekkel 14-16 százalékra kellene mérsékelni, hiszen ez elengedhetetlen feltétele az uniós csatlakozásnak is.
Varga Mihály pénzügyminiszter szerint az áfacsökkentési javaslat egybevág a kormány szándékával, de a kabinet ígéretet tett arra, hogy a kétéves költségvetés ideje alatt érdemben nem módosítja az adórendszert. A pénzügyminiszter utalt arra, hogy az áfa a költségvetés legfontosabb bevételi forrása, ezért a mérséklést csak kis lépésekben tudja elképzelni. Mindezt egybevetve 2003-tól lehet elkezdeni olyan mértékű adócsökkentést, amely harmonizál a VOSZ programjával.
(NAPI)

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet