Az egészségügyre a kormány által tervezettnél 70 milliárd forinttal többet kellene fordítani - fejtette ki Pécsett keddi sajtótájékoztatóján az Országgyűlés egészségügyi és szociális bizottságának szocialista elnöke.
Legalább 30 milliárddal több kellene az egészségügyi ágazat helyzetének javítására, a bérek fejlesztésére, további 30 milliárd költségvetési forrást kellene tervezni a nagy értékű diagnosztikai és terápiás műszerpark felújítására, 10 milliárd többletforrást pedig az önkormányzatok által fenntartott egészségügyi intézmények normatív költségvetési támogatására.
