BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kökény: 70 milliárddal több kell az egészségügyre

2000. október 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egészségügyre a kormány által tervezettnél 70 milliárd forinttal többet kellene fordítani - fejtette ki Pécsett keddi sajtótájékoztatóján az Országgyűlés egészségügyi és szociális bizottságának szocialista elnöke.
Legalább 30 milliárddal több kellene az egészségügyi ágazat helyzetének javítására, a bérek fejlesztésére, további 30 milliárd költségvetési forrást kellene tervezni a nagy értékű diagnosztikai és terápiás műszerpark felújítására, 10 milliárd többletforrást pedig az önkormányzatok által fenntartott egészségügyi intézmények normatív költségvetési támogatására.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet