BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
header

Befektetés

06.
11.
00:00

Ismét áremelkedés jöhet a kutakon

Két forinttal emelkedik a benzin és a gázolaj ára is a kutakon szerdán − értesült piaci forrásokból a holtankoljak.hu. Így a benzin országos átlagos ára 412, a gázolajé 416 forint lesz a hét közepétől. Az olaj ára a múlt héten lényegében nem változott, a késztermékek − a benzin és a gázolaj − ára is nagyjából változatlan volt dollárban számolva. A forint árfolyama is csupán egészen kis mértékben gyengült a dollárral szemben, így elemzők szerint akár maradhatott volna a múlt heti árszint, a Mol azonban − igaz, csekély mértékű − emelés mellett döntött. Tény: még ha kismértékben is, de az utóbbi hetekben folyamatosan gyengült a hazai fizetőeszköz árfolyama a dollárral szemben.

Szerző(k):
Mezősi Tamás
06.
11.
00:00

Gyengüléssel indította a hetet a forint

Mozgalmas napot tudhat maga mögött a forint, az euróval szemben a magyar deviza átlagos forgalom mellett a 296−299,50-es sávban mozgott. Délután fél öt körül 299 forinton jegyezték a közös európai pénzt − mondta Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci kereskedője. A dollárt 226,65, a svájci frankot 241,30 forinton jegyezték, 1,32 dolláros euróárfolyam mellett. A szakember szerint az EU-ban is és az USA-ban is emelkednek a hozamok, ami − a magyar hozamelőny mérséklődése mellett − portfólióátrendezésekben is jelentkezik. A régiós devizák közül a forint gyengült a legnagyobb, 1,3 százalékos mértékben az euróval szemben. A zloty 0,8, a román lej 0,2, míg a cseh korona 0,6 százalékkal járt az előző napinál gyengébb szinteken, ami a lengyel fizetőeszköz esetében 4,27 zlotys, a román esetében 4,53 lejes, a cseh pénz esetében 25,7 koronás euróárfolyamot jelentett.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna
06.
11.
00:00

Az ársáv alján adta el részvényeit a Nordtelekom

Az ársáv alján, a névérték 160 százalékán sikerült értékesíteni a Nordtelekom nyilvános részvényaukció keretében felkínált részvényeit. A fő tulajdonos a tőzsdei aukción és a kereskedésben összesen 11 millió 245 ezer darab részvényt értékesített 16 forintos árfolyamon. (Az ársáv 16−20 forint volt.) A részvények eladásából befolyt teljes összeggel, azaz 180 millió forinttal a Nordtelekom tőkéjét emeli meg a tulajdonos, melyből a társaság elsősorban külföldi növekedési terveit finanszírozná. A Nordtelekom Lengyelországban és az Egyesült Királyságban területeken tárt fel olyan üzleti irányokat, melyek jelentős mértékben támogathatják a cég bővülési terveit.

Szerző(k):
Deák Bálint
06.
11.
00:00

OMV-vételt javasol az Erste

Felhalmozásról vételre módosította az OMV-re adott ajánlását az Erste Bank, az osztrák pénzintézet szakemberei 43 eurós célárfolyamot határoztak meg a korábbi 38,50 euróval szemben. Az indoklásban elsősorban az szerepel, hogy Romániának 2014 végéig meg kell szüntetnie a hatósági gázárat a vállalati szektorban, 2018 végéig pedig a lakossági fogyasztók esetében is, ez pedig komoly profitemelkedést hozhat az OMV-nek, ami először a 2014−2016 közötti számokban jelenhet meg.

Szerző(k):
Beke Károly
06.
11.
00:00

Globális hullámokon evezett a BÉT

A két vezető papír langyos pluszba tudta húzni a Budapesti Értéktőzsde vezető indexét, a zárásig a vevők tudtak némi fölényben maradni. Magabiztosan a pozitív tartományban tartózkodott a hét első napján a BUX, amiben segített az enyhén pozitívabbra forduló globális befektetői hangulat is − igaz, sem a mozgás, sem a forgalom nem volt túl nagy. A délelőtti órák 19 669 pontos napon belüli minimuma után a pesti részvénykosár délre egészen 19 880 pontig kapaszkodott, ahonnan azonban lassú ereszkedésbe kezdett. A záró szakasz végén 19 743 ponton állt meg a BUX, ami 0,6 százalékos felértékelődés a pénteki zárószinthez képest. A forgalom nem volt eget rengető, nem érte el az utóbbi hónapokban átlagosnak mondható tízmilliárd forintot sem az adásvételek együttes értéke. A blue chipek közül kettő emelkedett és kettő esett, bár a BUX szempontjából döntőnek bizonyult, hogy pont a két nagy papír, a kosár súlyának több mint 60 százalékát meghatározó OTP és a Mol emelkedett. A bankpapír csak egy kisebb lépést tett felfelé, a főindexszel megegyező mértékben, 0,6 százalékkal lett drágább, tehát 5080 forinton zárt. A Mol viszont nagy lendületet vett, és csaknem kétszázalékos erősödés után 17 195 forinton kötötték vele az utolsó üzletet. A Magyar Telekom 1,1 százalékos értékvesztés után 355 forinton, a Richter pedig 0,6 százalékos lecsorgás után 35 375 forinton állt meg. A kisebbik gyógyszerpapír, az Egis viszont a másik irányba, felfelé ment, a pénteki záróhoz képest 0,7 százalékkal, aminek megfelelően 21 445 forinton zárt − ráadásul magához képest komoly, több mint félmilliárd forintos forgalom mellett. A parkett többi része kongott az ürességtől, a Danubiusszal és az Appeninn-nel is mindössze 9-9 millió forint értékben születtek kötések. A hotelpapír 4,7 százalékot emelkedett, míg az irodarészvény 2,3 százalékot esett.

Szerző(k):
Kasnyik Márton