Enyhült a kínai pénzpiaci válsággal kapcsolatos félelem és a Fed kötvényvásárlási programjával kapcsolatos újabb megnyugtató bejelentéseket is pozitívan fogadták a piacok, így mind Európa, mind az amerikai indexek emelkedtek. A hangulatot még az amerikai GDP-adat váratlan visszanyesése sem rontotta el − mondván, ez már a múlt, a piacnak pedig a Fedre, illetve a jövőre kell figyelnie. Az amerikai kereskedelmi minisztérium a korábbi 2,5, majd 2,4 százalékról 1,8-ra vágta vissza az első negyedéves USA GDP-adatot − ez már a végleges közlés. Európában minden fontos piacon tisztes nyereséget söpörhettek be a befektetők: Londonban az FTSE 1 százalékkal, Frankfurt 1,66, a párizsi CAC pedig 2,1 százalékkal emelkedett. Madridban többet kellett behozni, így az IBEX 2,8 százalékos nyereséggel zárta a napot. A bankok napja volt a szerdai, hiszen Londonban a Lloyds 2 százalékkal, az HSBC 1,1 százalékkal, a Barclays pedig 2 százalékkal emelkedett. A bányászati cégek Londonban ugyanakkor estek: az Anglo American 3,3 százalékkal, az Antofagasta 2,1 százalékkal, de még a BHP Billiton is 0,6 százalékot vesztett. Frankfurtban a Deutsche Bank 2,37 százalékkal drágult, a Commerzbank viszont 2,1 százalékot vesztett értékéből. Jól jött ki a lépés az SAP-nek, 4,4 százalékos emelkedéssel zárta a napot, de a gyógyszergyártó Bayer papírjai is 3,2 százalékkal drágultak. Amerika a GDP-adat visszanyesése ellenére pluszban volt kora este: a Dow 0,7, a Nasdaq és az S&P 0,75 százalékkal állt magasabban. A nap nyertese a Boeing volt, a légicég részvényei 2,21 százalékkal emelkedtek. Tovább menetelt a Microsoft, a szoftvergyártó részvényeiért 2,1 százalékkal kellett többet adni. Nem jött ki a lépés a Alcoának, a fémipari cég részvényei 1,77 százalékkal csökkentek, míg a Caterpillar rossz háromhavi eladási adataira 0,3 százalékos eséssel reagáltak a befektetők.
