Túlságosan is optimisták maradtak a piaci szereplők a részvénypiac várható teljesítményével kapcsolatban az elmúlt hetek korrekciója során, ezért az ellentét-analízis szabályai szerint várhatóan még nem ért véget a lejtmenet a vezető tőzsdéken − írja elemzésében Mark Hulbert, a Hulbert Financial Digest szakértője. Sőt, nemcsak hogy optimisták, de a többségük még csak nem is véli úgy, hogy a múlt heti nagy eséssel egy olyan erejű piaci korrekcióban vagyunk, ami legalább 10 százalékos csökkenést eredményezhet a vezető részvényindexekben. A tőkepiaci hírlevélírók hangulatát vizsgáló szerző szerint ez a magatartás a befektetők részéről tipikusnak tekinthető a hosszabb távú piaci tetőket követő esés során. Az olyan típusú visszaeséseket, amelyek drasztikusak ugyan, de további nagyobb emelkedést előznek meg, ezzel ellentétben egészen más befektetői hangulat kíséri, ezek során rendszerint ugyanis hirtelen válik mindenki szélsőségesen pesszimistává, erről azonban most nem lehet beszélni. Mindezek ellenére hosszabb távon Hulbert egyelőre szintén derűlátó maradt a részvénypiac kilátásait illetően, két ok miatt is. Egyrészt a mostani esésben meglehetősen sok vállalati bennfentes vásárolt részvényeket, másrészt mert az általa követett és legeredményesebb befektetési stratégiákat ajánló tőkepiaci tanácsadók szintén az optimisták táborában maradtak.
