Kedd reggel elindult a kereskedés az Altera Vagyonkezelő Nyrt. részvényeivel a Budapesti Értéktőzsdén, a cég közel 300 ezer papírt vezetett be, 2115 forintos árfolyamon. A részvényeket márciusban lehetett jegyezni, akkor a társaság 204 ezer papírt adott el, ebből 68 ezer darabot 2250 forintos lakossági jegyzési árfolyamon, 136 ezret pedig tízszázalékos kedvezménnyel, 2025 forinton. Így a társaság összesen 429 millió forintnyi tőkét vont be. A részvényeket elsősorban a cég alapító tulajdonosai jegyezték le.
A tőzsdére bevezetett törzsrészvények mellett az Alterának szavazatelsőbbségi és osztalékelsőbbségi részvényei is vannak, ezekkel együtt a társaság teljes alaptőkéje 304 millió forint. Az Altera vezetői korábban úgy nyilatkoztak, hogy a cég saját tőkéjét kívánják befektetni, a legnagyobb részben vállalati kötvényekbe, továbbá részvényekbe és certifikátokba.
A BÉT honlapja szerint az Altera legnagyobb tulajdonosa Nagy Imre, aki 45 ezer darabos részvénypakettjével 15,03 százalékos tulajdoni hányadot ért el. A Mercer Ltd. 7,57 százalékos, míg Holman Sándor Attila és a Confector Kft. 5,17 százalékos részesedéssel rendelkezik a cégben. A társaság közkézhányada 72,23 százalékos.
Az Altera igazgatóságának elnöke Szabó Barnabás, mellette Bundik Csaba és Faluvégi Balázs tagjai a vezetőségnek. A befektetési politikáért utóbbi szakember fog felelni, aki korábban az Access Alapkezelő portfóliómenedzsere volt. Az első kereskedési napon egy kötésben két részvény cserélt gazdát a tőzsdén 2150 forinton, így az Altera forgalma mindössze 4300 forint volt.
