Újabb milliárdok égtek el a hétfői kereskedésben a kínai izgalmak − az HSBC legújabb adatai alátámasztják a távol-keleti gazdaság lassulására utaló jelzéseket −, illetve a Fed lassan készülődő kapuzárása miatt. A legújabb információk szerint ugyanis az amerikai jegybank már az idén csökkentheti az eszközvásárlási programjának keretét. Az európai piacok mellett Amerika is nagy eséssel nyitott.
London 1,4 százalékos, a DAX 1,25 százalékos, a párizsi CAC−40 1,7 százalékos esést hozott össze a hét első napján, az eurózóna perifériáján a madridi IBEX már 1,9 százalékkal esett.
Londonban majdnem minden cégnek kijutott az esésből, de a kínai híreket a bányavállalatok különösen megszenvedték: a Rio Tinto 3,4 százalékkal, az Anglo American részvényei 4 százalékkal, a BHP Billiton 3,5 százalékkal esett. Ehhez képest a bankszektor olcsón megúszta, hisz a Barclays \"csak\" 0,9 százalékkal lett olcsóbb, ugyanennyit bukott az HSBC is.
Frankfurtban a Lufhansa esett komolyat, a légicég részvényei 2,9 százalékkal lettek olcsóbbak, ugyanakkor a Allianz 0,8 százalékkal drágult, és a Daimlernek is futotta erejéből 0,2 százalékos emelkedésre.
Eközben New Yorkban is pirosban villództak az indexek: a Dow 1,5, a Nasdaq 1,7, az S&P 1,9 százalékos veszteségben állt lapzártánkkor. Az esést a Bank of America vezette, a cég részvényei 3,9 százalékkal csökkentek, de három százalékkal esett a Boeing és a Hewlett-Packard is. A pénteki záráshoz képest szerény pluszban volt a Wal-Mart és 0,3 százalékot drágult a Microsoft is. A növekvő félelmek ellenére az arany mélyrepülése tovább folytatódott; unciánként 1280 dollárt adtak a nemesfémért, a WTI olaj ugyanakkor stagnált hordónként 93,66 dollárért jegyezték.
