Péntek délután 299,39-nél állt a forint az euróval szemben, ez egy hajszálnyival alacsonyabb volt a csütörtöki szintnél. A nap első felében erősebb is volt a deviza, majd a nemzetközi hangulat javulása fokozatosan fulladt ki, így a forint is eladói nyomás alá került. Az sem hatotta meg a befektetőket, hogy végre megszűnt az EU túlzottdeficit-eljárása Magyarországgal szemben, hiszen ez már be volt árazva. A dollárral szemben 227,40-ig gyengült a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank 243,93 forintba került. A nemzetközi piacokon a dollár további erősödéséről szólt a nap, az amerikai deviza újabb fél százalékkal, 1,31592-ig erősödött az euró ellenében.
A forint piacát továbbra is a nemzetközi hangulat mozgatja, a befektetők még nem tudták kiheverni a Fed szerdai bejelentését a kötvényvásárlási program közelgő lezárásáról. A török helyzet csak súlyosbítja a pesszimizmust, a tüntetések miatt már a jövő héten esedékes uniós csatlakozási tárgyalások felújítása is veszélybe került.
A magyar állampapírok másodpiacán pénteken folytatódott a hozamemelkedés, a különböző futamidők esetében 5−19 bázisponttal emelkedett a jegyzés, így 4,35 és 6,73 százalék között szóródtak a referenciahozamok.
