BUX 138469.76 0,61 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Horvátországból pótolná kieső termelését az INA

2013. június 24. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hazai termelésből finanszírozná a Szíriában kieső termelését a horvát INA olajtársaság − mondta a Bloombergnek Áldott Zoltán, a társaság elnöke. A polgárháború sújtotta országból már tavaly sem volt bevétele a cégnek, ennek betudhatóan jelentősen csökkent a profitja 2012-ben és az idei első negyedévben. Ezt a kieső bevételt pótolná a következő években a vállalat azzal, hogy Horvátországban növelné aktivitását. Ez elvileg jó hír, ugyanakkor arra is utal, hogy az INA még hosszú ideig nem számol bevétellel Szíriából. Elemzők szerint a Mol Nyrt. számára azért kedvező a nyilatkozat, mert a magyar olajvállalat portfóliójában a horvát kitermelés az egyik legjövedelmezőbb, mindenképpen pozitív lenne ennek növelése.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet