Hazai termelésből finanszírozná a Szíriában kieső termelését a horvát INA olajtársaság − mondta a Bloombergnek Áldott Zoltán, a társaság elnöke. A polgárháború sújtotta országból már tavaly sem volt bevétele a cégnek, ennek betudhatóan jelentősen csökkent a profitja 2012-ben és az idei első negyedévben. Ezt a kieső bevételt pótolná a következő években a vállalat azzal, hogy Horvátországban növelné aktivitását. Ez elvileg jó hír, ugyanakkor arra is utal, hogy az INA még hosszú ideig nem számol bevétellel Szíriából. Elemzők szerint a Mol Nyrt. számára azért kedvező a nyilatkozat, mert a magyar olajvállalat portfóliójában a horvát kitermelés az egyik legjövedelmezőbb, mindenképpen pozitív lenne ennek növelése.
