A rossz makroadatok mellett eséssel indító amerikai piacok ellenére emelkedéssel zárta a napot a magyar tőzsde. A BUX 0,9 százalékos pluszban, 18 773 ponton fejezte be a napot, főleg a Magyar Telekom szárnyalásának köszönhetően. A Telekom-papírok annak betudhatóan drágultak, hogy sokan féltek, hogy a részvény − a Richterhez hasonlóan − kikerült az MSCI-indexből. Miután ez nem történt meg, 2,3 százalékot drágult a részvény, így 358 forinton zárt a papír. Viszont nem került vissza a kosárba a Richter, a gyógyszerrészvény ennek ellenére 1,4 százalékot emelkedett, különösebb hír nélkül. A gyógyszergyártóknak amúgy jó napjuk volt, az Egis az előző napi több mint 3 százalékos emelkedés után csütörtökön több mint 4 százalékot emelkedett. A gyorsjelentése alapján jelentősen alulértékelt részvényt, úgy látszik, kezdik felfedezni a befektetők és az elemzők is, ugyanis céláremelés is érkezett egy külföldi brókercégtől a papírra. A részvény végül 19 250 forinton zárta a napot, ami 4,1 százalékos pluszt jelentett, viszont erős ellenálláshoz érkezett, ami a 19 500 forintos szintnél állhat a papír emelkedésének útjába. Megpihent viszont az OTP az 5000 forintos szint előtt, a kérdés az, hogy innen újra lefordul az árfolyam vagy csak erőt gyűjt, hogy akár 5400 forintig is elszaladjon. Mindenesetre csütörtökön minimálisan, 0,1 százalékot emelkedve 4933 forinton zárt az árfolyam. A Mol ennél picit többet, 0,3 százalékot emelkedett, ez 16 550 forintos értéket takart zárásban.
