BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végre jól indult a Nyomda éve

2013. május 16. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Erőteljes évkezdetről számolt be az ANY Biztonsági Nyomda, a cég árbevétele 8 százalékkal, 4,4 milliárd forintra, míg a nettó eredménye 25 százalékkal, 192 millió forintra nőtt az idei első negyedévben. A növekedést a stratégiai termékcsoportok forgalma és a költséghatékonysági intézkedések hozták meg. A három stratégiai termékszegmens aránya a teljes árbevételen belül 94 százalékot tett ki. Az export 1,2 milliárd forint volt, ami a teljes árbevétel 26 százaléka. Javult a társaság jövedelmezősége is, az EBITDA 5 százalékkal, az üzemi eredmény 18 százalékkal nőtt. Az igazgatóság véleménye szerint a jelenlegi részvényárfolyam jóval elmarad a Nyomda valós értékétől, és nem tükrözi a növekedési lehetőségeket, ezért a jövőben is sajátrészvény-vásárlással igyekszik növelni a részvények értékét − kommentálta a társaság jelentését Zsámboki Gábor, a cég vezérigazgatója. A társaság készpénzállománya ugyan 126 millió forinttal csökkent, ám így is igen magas összeget, 1,67 milliárd forintot tett ki a negyedév végén.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet