Tovább növelték a spekulánsok aranyeladási pozícióikat − írta a Bloomberg. A múlt héten összesen 67 374, az arany árának esésére játszó pozíció volt nyitva, ami 6,4 százalékos emelkedést jelentett egy hét alatt. Mivel az árak növekedésére játszó pozíciók csupán 5,4 százalékkal emelkedtek, így a nettó longok aránya 49 260 kontraktusra csökkent. Mindez azt mutatja, hogy a profi befektetők továbbra is az arany árának csökkenését várják.
Reuters
Mindez talán nem is csoda, hiszen az arany 1982 után a legrosszabb évét kezdte meg az idén, miután áprilisban 15 százalékos eséssel már belépett a medvepiacba is. A Bloomberg felmérése szerint a megkérdezett 38 elemző többsége úgy gondolja, hogy a nemesfém 2012-ben lezárta a bikapiacot, és az idén már lefelé tart majd az arany ára. Az egyik legnagyobbat bukó befektető egyébként az a John Paulson volt, akinek a nagy aranyalapja 47 százalékot veszített az idén az árfolyam zuhanásán. Ugyanakkor vannak olyan vélemények is, hogy még érdemes lehet vásárolni az aranyat. A BlackRock elnöke szerint például a portfóliót változatossá teszi, ha van benne a nemesfémből is.
