Tulajdonosi megfeleltetést rendelt el a Mol az osztalékfizetés miatt május 30-i fordulónappal. Ennek megfelelően a 2012-es osztalékra jogosító Mol-részvényeket utoljára 2013. május 27-én lehet megvásárolni a magyar és a lengyel tőzsdén is. Osztalékra azok a természetes és jogi személyek jogosultak így, akik a tulajdonosi megfeleltetés fordulónapján a Mol-papírok tulajdonosai és kérték részvénykönyvi bejegyzésüket. Az osztalékot 2013. június 6-tól fizeti ki a Mol. A pontos részvényenkénti osztalék összegét legkésőbb május 27-ig közli a társaság. A közgyűlés határozata alapján nagyjából 460 forintra jöhet ki az egy papírra eső osztalék, vagyis nagyságrendileg ekkora kifizetésre számíthatnak a tulajdonosok akkor, ha a fordulónapig nem emelkedik jelentősen a társaság sajátrészvény-állománya. A cég ugyanis összesen 46 milliárd forintot fizet ki a részvényeseknek, egymilliárddal többet, mint egy éve.
