Vegyesen szerepeltek csütörtökön a vezető részvények a magyar tőzsdén. A legjobban a Magyar Telekom teljesített, amely napközben 3 százalék feletti pluszban is volt, végül azonban 2 százalékkal, 350 forintra drágult a részvény. Ha önmagában nézzük, ez nagyon jó teljesítmény, ám ha figyelembe vesszük, hogy egy nappal korábban a nap végi eladási hullámban több mint 4 százalékot zuhant az árfolyam, akkor már közel sem annyira rózsás a helyzet. Fordulatról egyáltalán nem is beszélhetünk technikai alapon, legfeljebb csak korrekcióról. Nem szerepelt jól a Richter sem. A gyógyszergyártó esetében úgy látszik kevés volt a befektetőknek a várakozásoknál jobb profit, és az elemzők is hiába ismételgetik, hogy a cég alulértékelt. A részvény árfolyama ugyanis 1 százalékkal, 33 800 forintra csökkent. Megállt az OTP menetelése is, a részvény ugyanakkor ahhoz képest még mindig jól tartja magát, hogy az amerikai piacok mínuszban voltak a magyar tőzsde zárásakor, és a jegybank felől sem érkeztek túl jó hírek. A bankrészvény mindezek ellenére 0,2 százalékkal, 4890 forintra drágult. A megcsúszó olajár ellenére drágult viszont a Mol. Úgy látszik, az elmúlt időszak esése után legalább megállóra telik a részvénytől, mindenesetre csütörtökön 0,9 százalékkal, 16 550 forintra drágult a részvény. Az Egis utoljára forgott osztalékkal, amitől óvatossá váltak a befektetők, még akkor is, ha az árfolyamhoz mérten nem túl nagy számról van szó. A néhány százalékos kifizetést azonban majd csak pénteken árazhatják be a részvényesek, ha akarják, csütörtökön ugyanis 0,1 százalékkal, 18 085 forintra esett a papír. A BUX így összességében 0,4 százalékkal, 18 523 pontra emelkedett, tehát meglehetősen lassan fut neki az előtte tornyosuló ellenállásnak.
