Tízmilliárd forintos forgalom mellett érdemben nem változott a BUX árfolyama szerdán, miután a napi kereskedésben 18 458 ponton, 0,2 százalékos eséssel állt meg a mutató. Egészen a zárás előtti percekig enyhe pluszban volt a BUX, ám öt óra előtt leadta minden erejét az index. A nap vállalati híre kétségtelenül a lehangoló Magyar Telekom-gyorsjelentés volt: a távközlési cég nettó eredménye az első negyedévben 1,7 milliárd forintra csökkent az egy évvel korábbi 13 milliárd forintról, a visszaesést a társaság az alacsonyabb bruttó fedezeti ráta és a 7,3 milliárd forintnyi közműadó együttes hatásával magyarázta. A Napi Gazdaság elemzői konszenzusa 3 milliárdos nettó profitot várt, ám voltak ennél magasabb várakozások is a piacon. A távközlési papírral 1,3 milliárd forint értékben kereskedtek, a részvények árfolyama 343 forintra esett, ami testvérek között is 4,99 százalékos veszteség. Az OTP forgalma hétmilliárd forintra rúgott, a bankpapírok 0,5 százalékkal emelkedtek, 4880 forintra. Milliárd forint feletti forgalmat regisztráltak még a Molnál − és ezzel véget is ért a milliárdosok sora. A olajpapír 0,92 százalékos nyereségben állt meg a nap végén, egy részvényért 16 400 forintot kértek ekkor. A két gyógyszergyári papír forgalma együttesen épp elérte a félmilliárd forintot, ebből 300 milliót a Richter abszolvált: a cég papírja 0,41 százalékos veszteséggel, 34 150 forinton, az Egis pedig 18 095 forinton zárta a napot, ami gyakorlatilag megegyezik a keddi záróárral. A minden likviditást nélkülöző KulcsSoft 14,3 százalékkal emelkedett, amivel csak az Elmű 11,4 százalékos \"drágulása\" tudott lépést tartani, ám ez utóbbi eredményt némileg beárnyékolja az a tény, hogy az áramszolgáltatónak egyetlenegy darab részvényével kereskedtek egész nap.
