Viszonylag jól átvészelte a keddi napot a Magyar Telekom, amelyről levágták a bruttó 50 forintot érő osztalékszelvényt. A részvény ugyan történelmi mélyponton, 350 forinton kezdte a napot, de innen szép lassan kezdett talpra állni. Ez nem is csoda, hiszen az adó levonása után a befektetők nettó 42 forintot kapnak részvényenként, így osztalékkal együtt sem érte meg sokaknak eladni a papírt. Ráadásul a Magyar Telekom a nagyobb cégek közül elsőként mutatja be ma gyorsjelentését, s ezt sokan megvárhatják, mielőtt döntenek, hogy mi legyen a részvénnyel. A papír így végül éppen 42 forinttal, azaz 10,5 százalékkal, 361 forintra esett vissza. Az OTP ugyan sokat hezitált a nap elején, de végül a jó nemzetközi hangulat felfelé húzta az árfolyamát. A bankrészvény így átlépett a 4800-as szinten, és 1,3 százalékos plusszal, 4855 forinton zárta a napot. Bár napközben 34 500 forinton is forgott, végül 34 290 forinton zárt a Richter részvénye, ami 0,3 százalékos plusz. A szektortárs Egis viszont 0,2 százalékkal, 18 100 forintra csúszott vissza. Tovább szenved a Mol, a nyersolaj elmúlt napokban tapasztalt jelentősebb emelkedése és a jó nemzetközi hangulat sem segít az olajtársaságon, árfolyama kedden is 0,2 százalékkal, 16 250 forintra csökkent. A BUX így összességében 0,7 százalékkal, 18 499 pontra emelkedett. A vezető részvények záróára alapján meglepő lehet az index emelkedése, a mutató értékébe azonban ilyenkor beépítik az osztalékot is (ezért nem \"látszódott\" a Telekom 10 százalékos esése a BUX-on).
