Hétfőn felmondott Soós Csaba, az E-Star vezérigazgatója − derült ki a társaság BÉT honlapján közzétett bejelentéséből. A hír annyiban nem meglepő, hogy Soós, aki a cég egyik alapítója, egyszer már visszavonult a cég vezérigazgatói székéből, és csak a cég nehéz helyzetére tekintettel tért vissza a vállalat élére. A hitelezői megállapodás előtt azonban már előre jelezte, hogy ismét lemond majd a pozícióról, amennyiben sikerül tető alá hozni az egyezséget a hitelezőkkel. A kérdés csak az lesz, hogy az 50 millió darabos részvénykibocsátás után miként alakul majd a (volt) vezérigazgató részesedése a cégben − tehát kik lesznek irányító pozícióban, akik majd az igazgatósági tagokat választják meg. Itt szintén érdekelt lesz Soós Csaba, aki jelenleg 24 százalékos részesedésével a legnagyobb tulajdonos a cégben. A hírre a részvény árfolyama jelentős eséssel reagált.
