BUX 138441.23 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felére zsugorodott tavaly a BÉT profitja

2013. május 6. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Május 16-ára hívta össze az igazgatóság a BÉT idei közgyűlését. A részvényesek elé 105 forintos osztalékjavaslat kerül, ez a tőzsde 576 milliós tavalyi adózott eredményének csaknem egészét (98,5 százalékát jelenti). A tőzsde eredménye tavaly − a forgalom erőteljes visszaesése miatt − felére csökkent, és a BÉT már ötödik éve nem kap osztalékot legfőbb befektetéséből, a Kelerből. A Keler tavalyi várható eredménye egyébként mintegy 2 milliárd forint, amelyből 920 millió jutna a BÉT-re. A BÉT átlagos napi részvényforgalma tavaly 9,9 milliárd forint volt, míg 2007-ben meghaladta a 35, de még 2011-ben is a 15 milliárdot. A tőzsde árbevétele a 2007-es csúcs idején csaknem 4 milliárd forint volt, míg nyeresége 2,6 milliárd forintra rúgott. Tavaly az előző évinél ötödével kisebb, 2 milliárd 425 milliós árbevételből mindössze 609 milliós adó előtti eredmény képződött, úgy, hogy a pénzügyi műveleteknél tíz éve először mínuszt találunk, annak ellenére, hogy a személyi kiadások egy év alatt 8 százalékkal csökkentek. A takarékosság jegyében a közgyűlés elé kerülő javaslat szerint a vezető testületek tagjainak díjazása 15 százalékkal csökkenhet.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet