BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A réz ára már jelzi a medvepiacot

2013. május 6. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A réz árfolyamában tapasztalható csökkenő trend egy részvénypiaci összeomlás lehetőségét vetíti előre − véli Albert Edwards, a Société Générale elemzője. A réz árfolyama pontosan azt csinálja, mint 2007-ben, a részvénypiaci összeomlást megelőzően. Azt jelzi, hogy a jegybankok által generált pluszlikviditás nem képes a közelgő recesszió kedvezőtlen hatásait ellensúlyozni, s ez katasztrofális következménnyel jár majd a kockázatos eszközök árfolyamára, így ideje eladni a részvényeket − mondja a szakértő. Szerinte a Dow Jones Industrial index a 2007-eshez kísértetiesen hasonló körülmények között állítja be újabb csúcsait a napokban. Bár a színesfém árfolyama a péntek reggeli kereskedésben szépen emelkedett, azonban éves szinten még mindig 18 százalékos mínuszban tartózkodik. Dennis Gartman árupiaci szakértő a CNBC-nek nyilatkozva egyetértett abban, hogy a réz és más ipari nyersanyagok árfolyamában tapasztalható lejtmenet nagyon rossz jel a világgazdaság egészének várható teljesítménye szempontjából.


Napi grafikonok
Economx
Economx

Ez is érdekelhet