Az elmúlt időszakban számtalan pontatlan, valóságnak nem megfelelő információ jelent meg az E-Star részvényekkel kapcsolatban − hívta fel a figyelmet a társaság a BÉT honlapján. Az E-Star szerint ugyanis a cég értéke a létrejött csődegyezség következtében nem változik, ráadásul a cégérték fogalma nem egyezik meg a gyakran − tévesen − szinonimájaként feltüntetett piaci kapitalizációval. A csődegyezség alapján készülő mintegy 50 millió darabos részvénykibocsátás ugyanakkor valóban jelentős hígulást eredményez, azaz az egy részvényre jutó eredmény (EPS) jelentősen csökken − ismerik el. A hígulás ellenpólusaként azonban a cégcsoport adósságállománya drasztikusan csökken. A csődeljárást megelőzően ugyanis a kötvények 10 milliárd forintot, a magyarországi bankhitelek 3 milliárd forintot, míg a lengyelországi bankhitelek 2,5 milliárd forintot tettek ki. A csődeljárás megindítását megelőzően ezek aránya 6,5 milliárd, 1,2 milliárd és 2,5 milliárd forint volt. Az adósságkonszolidáció és a sikeres csődegyezség után viszont a magyarországi bankhitelek 80 millió forintra, a lengyelországi bankhitelek pedig 2,4 milliárd forintra mérséklődtek, míg a csoportszintű vevői és szállítói állomány nettó egyenlege a csődegyezség megkötését követően jelentős pozitív értéket mutat − tartalmazza a bejelentés.
Egy másik közleményben a cég azt is kifogásolja, hogy kötvényeivel a kérése ellenére lehet kereskedni. Ezek értéke ugyanakkor a csődegyezség fényében már jól meghatározhatók, csak az a kérdés, hogy az értük kapott részvényeket mennyiért lehet majd eladni.
