BUX 139021.14 1,01 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig kockázatkerülő a magyar lakosság

2013. április 30. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jelenlegi alacsony kamatszint mellett a lakossági megtakarítóknak mintegy fele a bankbetét mellett más befektetési lehetőségeket keres, így az értékpapírok iránt is érdeklődik. A megtakarításoknak új helyet keresők rizikóvállalási hajlandósága azonban mérsékelt maradt − közölte friss felmérése alapján a KBC Equitas Zrt. a Napi Gazdasággal. A felmérés szerint míg 7 százalékos betéti kamatok mellett a megtakarítóknak mindössze 17 százaléka gondolkodott alternatív befektetési formában, addig a 4 százalékra süllyedő kamatszintnél már a megkérdezettek 91 százaléka fontolná meg, hogy új megtakarítási, illetve befektetési lehetőséget keressen. A válaszadók csaknem tizede azonban a jelenlegi helyzetben is kitart a betétek mellett. Ráadásul a megkérdezetteknek mindössze 24 százaléka vállalna jelentős tőkekockázatot az átlagnál magasabb hozam érdekében, és csupán 5 százalék volt azok aránya, akik tőkeáttételes ügyleteket is kötnének, kockáztatva ezzel, hogy akár meglévő teljes tőkéjüket elveszíthetik (vagy annál is többet). A válaszadók 36 százaléka csak mérsékelt, legfeljebb 10 százalékos tőkekockázatot vállalna fel.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet