Megkötötte a csődegyezséget a hitelezőivel az E-Star − jelentette be a cég a múlt hét pénteki egyeztetéseket követően. A tárgyaláson a jelen lévő hitelezők 80,81 százaléka szavazott igennel és 1,07 százaléka nemmel. A tárgyaláson a hitelezők 18,12 százaléka nem jelent meg. A megállapodás alapján az E-Star Nyrt. igazgatósága 50 millió darabos részvénykibocsátást hajthat végre, amihez már meg is kapta a közgyűlési felhatalmazást. Ezzel a cég tőkéjét emelik meg, hogy a hitelezőket ebből fizesse ki a cég. A tőkeemeléssel 50 millió darab, 10 forint névértékű törzsrészvénnyé konvertálják a cég hiteleit. A konverziós árfolyamot egész számokban határozzák meg, ám miután elosztják a tőkeköveteléseket 50 millióval, az eredményt lefelé kerekítik. A kerekítésből származó veszteséget a hitelezők elengedik, így 367 forintnyi nyilvántartásba vett követelés után jár egy darab újonnan, a tőkeemelés keretében kibocsátott törzsrészvény.
A megtérülés a hitelezők számára így 99,7 százalékos, persze csak akkor, ha legalább 367 forintért el tudják adni a részvényt, ami a jelenlegi árfolyam mellett nem reális. Ezen az áron azonban egyáltalán nem biztos, hogy komoly eladói nyomás lesz a cégen, kérdés, hogy a 2,6 millióról megnövekvő részvényszám után mekkora értéket tud a cég egy részvényre vetítve elérni.
