BUX 139080.21 1,06 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délután torpant meg Budapest

2013. április 25. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai indexek enyhe esése is bizonytalanságot hozott a részvénypiacokra szerda délután. Úgy látszik, már nagyon közel a május, amikor a tőzsdei szleng szerint el kell adni a részvényeket, a befektetők ugyanis a legkisebb negatív jelre is nagyon óvatossá válnak. Ez mutatkozott meg szerdán, a rossz hangulathoz ugyanis elég volt a 0,1 százalékos mínuszban forgó Dow Jones index.
A kereskedés sűrűjében 18 000 fölött járó BUX index a végére 17 880 pontra ereszkedett, ez alig 0,4 százalékos pluszt jelent. Az \"emelkedés\" jórészt a Magyar Telekom részvényének volt köszönhető; talán ráeszméltek a befektetők, hogy közeleg az osztalékfizetés, így a 410 forint alatti zárás már nagyon jó hozamot biztosít a számukra rövid távon. A részvény közel 1 százalékkal, 412 forintra emelkedett, de napközben ennél magasabban is járt. A közgyűlése előtti napon 0,7 százalékkal drágult a Mol részvénye, az olajpapír így 16 040 forinton zárt (igaz, 16 250 forinton is megfordult a részvény).
Stagnált viszont az OTP árfolyama. A bankrészvény mozgása az elmúlt napokban jelentősen beszűkült, ami egy nagyobb mozgást vetíthet előre. A 4550 forinton stagnáló részvény (technikai alapon) ismét az 5000 forintos szintet célozhatja meg. A Richter viszont nem tud talpra állni, 0,1 százalékkal, 32 520 forintra csökkent, és egyelőre nem látható vételi jelzés a részvénynél. Az Egis ehhez képest jól tartja magát − ha minimális mértékben is, de emelkedett, 18 200 forintra.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet