A hitelválság alatt a harmadik legnagyobb amerikai pénzintézet nem megfelelően tájékoztatta azokat a befektetőit, akik elsőbbségi részvényeket és kötvényeket vásároltak, ezért már évekkel ezelőtt beperelték a céget. A Citi most megállapodott az amerikai hatóságokkal arról, hogy 730 millió dollárt fizet büntetésként. A Citigroup tavaly egy másik ügyben már fizetett 590 millió dollárnyi bírságot azért, mert 2006 és 2008 között félrevezette a befektetőket. A céget főleg azzal vádolták meg, hogy jobb színben tüntették fel magukat, a problémákat elkendőzték, ezért okozott sokaknak meglepetést, hogy a pénzintézet 45 milliárd dolláros állami mentő csomagra szorult a túlélés érdekében. A pénzt tavaly már visszafizette a Citi. A megállapodással egy időben a bank kijelentette, hogy továbbra is tagadják a vádakat, azonban jobbnak látták, ha fizetnek, hogy elkerüljék a per további költségeit és a bizonytalanságot.
Napi grafikonok
