BUX 138810.67 0,86 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerdán sem tért magához a tőzsde

2013. március 14. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Napok óta minden magyar eszköz eladói nyomás alatt van, ez folytatódott szerdán is, amikor a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe több mint egy százalékkal esett. A nap vesztese azonban ezúttal nem az OTP lett, hiszen a Mol és a Richter is nagyobbat esett a bankpapírnál. A szerdai kereskedést 18 472 ponton fejezte be a BUX, ez 1,1 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értéknél. A mutató ennél lényegesen alacsonyabban is járt, a napi mélypont 18 346 pontnál volt, mielőtt a zárásban felrántották. A forgalom átlagos volt, azon már nem is lehet csodálkozni, hogy az üzletek kétharmadát az OTP vitte el.

A vezető részvények közül csak a Magyar Telekom tartotta magát, a többi papír veszített értékéből. A távközlési részvényekért a nap végén ugyanúgy 403 forintot kellett fizetni, mint a keddi záráskor. Az OTP az utóbbi napok esése után szerdán viszonylag olcsón megúszta, a 4600 forintos szint 0,8 százalékos mínusznak felelt meg, míg a Mol 17 065 forintos ára 1,6 százalékkal maradt el a kedditől. A bankpapírok bő 40 forinttal tudtak visszakapaszkodni a 4557 forintos délelőtti napi mélypontjukról, míg az olajcég árfolyama egészen 16 920 forintig esett napközben, majd onnan jött vissza. A gyógyszergyártóknak is rossz napjuk volt, különösen a Richtert viselte meg a hangulatromlás. A cég papírjai 1,75 százalékkal lettek olcsóbbak, így 33 945 forintig estek, miközben az Egis 18 845 forintos ára csak 0,2 százalékos lecsorgást jelentett.

Az alacsony forgalmú spekulatív kis papírok közül a Futuraqua volt a nap nyertese 8,6 százalékos szárnyalásával, de a Pannon-Flax is büszke lehet 6,7 százalékos ugrására. A másik oldalon a Biomedical vezette az esést 10 százalékos mínusszal, míg a Hunmining 4 százalékkal lett olcsóbb a nap végére.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet