BUX 138810.67 0,86 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beindult az amerikai fogyasztás

2013. március 14. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vártnál nagyobb mértékben emelkedett februárban az amerikai kiskereskedelmi forgalom, utoljára tavaly szeptemberben mértek a mostaninál nagyobb bővülést. Tavaly februárhoz képest 1,1 százalékos volt a növekedés, az üzemanyagárak kiszűrésével pedig egy százalékkal költöttek többet a tengerentúlon, mint egy éve. Az elemzők fél százalék körüli növekedést vártak előzetesen. A növekedés különösen annak fényében jó hír, hogy az üzemanyagárak kifejezetten magasak, és emelkedtek a jövedelemadók is januárban. A következő hónapokban a szakemberek szerint erősítheti a fogyasztás növekedését az is, hogy újra emelkednek az ingatlanárak, a gázárak stabilizálódni látszanak, a tőzsdék pedig új csúcsokat ostromolnak. Februárban a legnagyobb mértékben a benzinkutak forgalma emelkedett, az 5 százalékos emelkedésben nagy szerepe volt annak, hogy 12 százalékkal emelkedett az üzemanyagok kiskereskedelmi ára. Az átlagnál jobban teljesítettek az internetes kereskedőcégek is, míg a forgalom ötödét adó autóértékesítés 1,1 százalékkal növekedett az egy évvel korábbihoz képest.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet