A nap első felében még a bankpapír vezetésével erősödött a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a zárásra viszont alig maradt valami a pluszból. A vezető részvények felemás napot tudhatnak maguk mögött, a forgalmat mindenesetre az OTP dobta meg. A pénteki kereskedést 19 115 ponton zárta a BUX index, ez 0,2 százalékkal volt magasabb az előző napi értéknél. A napi csúcs 19 282 pont volt, míg a minimumot 19 040 pontnál érte el az index, vagyis rövid ideig mínuszban is volt. A forgalom átlagos volt, de a 10,5 milliárd forintból a szokásosnál is nagyobb volt az OTP súlya (8,7 milliárd). Az utána következő Mol forgalma már alig haladta meg a 600 millió forintot, mellettük csak a Richter tudott 500 millió fölé menni. A legnagyobb hazai kereskedelmi bank reggel komoly pluszban kezdett a hajnalban közölt negyedik negyedéves eredménye után, 4937 forinton is kötöttek rá üzletet délelőtt. Utána viszont fokozatosan veszített erejéből, a 4841 forintos záró árfolyam már csak 0,1 százalékkal volt magasabb a csütörtökinél. Az eredmények első ránézésre elmaradtak a várttól, azonban a részleteket látva az elemzők pozitívan értékelték a bank tavalyi évét. A Mol eközben 17 745 forinton zárt, ami 0,9 százalékos drágulásnak felelt meg, míg a Magyar Telekom 405 forintos ára két forinttal elmaradt a csütörtökitől. A gyógyszergyártók sem tudtak felfelé mozdulni, hiszen a Richter 0,3 százalékkal, 34 700 forintig esett vissza, míg az Egis 18 750 forintos szintje 0,05 százalékos lecsorgásnak felelt meg. Az illikvid kis papírok közül a nap nyertese a Nordtelekom volt, mely 7,15 százalékkal, 659 forintig ugrott fel, míg a legnagyobb vesztes a Konzum lett 6,45 százalékos zuhanással. Jó napja volt a KulcsSoftnak is, hiszen 5,3 százalékkal drágult.
