Februárban a kifejezetten lakosság számára értékesített állampapírok állománya 66,3 milliárd forinttal emelkedett. A teljes mennyiség jelenleg közel 1110 milliárd forint − közölte csütörtökön az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). A Prémium Magyar Államkötvény volt a hónap slágere, melyből rekordmennyiségben, 18,2 milliárd forint összegben vásárolt a lakosság az év második hónapjában.
Az Államadósság Kezelő Központ Zrt. adatai szerint februárban 66,3 milliárd forint volt a lakossági állomány növekménye. Ebből a kamatozó kincstárjegyek állománya 45,8, az egy és kétéves kincstári takarékjegyek együttes mennyisége 1,7, a féléves kincstárjegy állománya pedig 0,6 milliárd forinttal emelkedett. Az inflációkövető Prémium Magyar Államkötvények állományának 18,2 milliárd forintos nettó növekedése rekordnak számít a bevezetés óta eltelt időszakban. A teljes február végi állományból a kamatozó kincstárjegyek 528,1 milliárd, az egy és kétéves kincstári takarékjegyek együttes mennyisége 291,2 milliárd, a Prémium Magyar Államkötvény 278,6 milliárd, a féléves kincstárjegy teljes állománya 11,9 milliárd forintra növekedett.
