Folytatta gyengülését szerdán a magyar deviza, így délután hajszálnyira került a pszichológiailag fontos 300-as szinttől az euróval szemben. A nap második felében a nem várt 50 bázispontos lengyel kamatvágás jelentett újabb csapást, így vitte át végül egy kis időre a forint a 300-as szintet. Délután 299,70-nél állt az euróval szemben, ez újabb bő félszázalékos gyengülést jelentett keddhez képest. A csúcs 299,98-nál volt, vagyis késő délutánig tartotta magát a 300-as, lélektani szint. A dollárral szemben 230,48-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, míg a svájci frank 243,70 forintba került. A nemzetközi piacokon uralkodó optimista hangulatot itthon az újabb adósmentéssel kapcsolatos sajtóhírek rontják. A hírek szerint a 90 napon túli késedelembe esett hitelek egy részét elengednék a bankok, cserébe az összeget leírhatnák a bankadóból. A Magyar Nemzet információi szerint az MNB a svájci jegybankkal is együttműködne, hogy devizacsere-ügyletek keretében frankhoz jusson. A kötvények másodpiacára nem ragadt át a negatív hangulat, többnyire csökkenő hozamokat láthattunk szerdán. Mindössze a hároméves állampapírok hozama emelkedett minimális mértékben, így a nap végén 4,88 és 6,51 százalék között szóródtak a másodpiaci hozamok.
