BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét pletykára ugrott meg a Vodafone

2013. március 7. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint 7 százalékos szárnyalást mutattak szerda délutánig a Vodafone részvényei a londoni tőzsdén, miután ismét felerősödtek a pletykák arról, hogy az amerikai Verizon kivásárolhatja a céget közös vállalatukból. Az ezzel kapcsolatos spekuláció hónapok óta rendszeresen felüti fejét a piacon, de konkrétumokat most sem tudni. A Verizon és a Vodafone közös leányvállalatát, a Verizon Wirelesst szeretné teljesen magáénak tudni az amerikai telekomcég, ehhez azonban ki kellene vásárolnia a britek 45 százalékos részesedését. Ha megvalósul a tranzakció, akkor becslések szerint a világ eddigi legnagyobb vállalatfelvásárlási üzlete lehet, hiszen a kisebbségi tulajdonrész piaci értéke 50−74 milliárd brit font lehet. A két vállalat már tavaly decemberben tárgyalt a közös cég felosztásáról, azonban végül nem tudtak megegyezni. A Vodafone számára rossz hír lenne a tavalyi nyereség felét adó leányvállalat értékesítése, azonban az érte kapott pénzt okosan befektetve a cég jól is kijöhetne a tranzakcióból; vélhetően erre gondolnak a befektetők is, ezért szárnyal az árfolyam.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet