BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csaknem két tucat országtól elbúcsúzhat a Citigroup

2013. március 7. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A harmadik legnagyobb amerikai bank 21 országban számolná fel tevékenységét a gyenge jövedelmezőség miatt − mondta a Citigroup vezérigazgatója egy keddi eseményen. Michael Corbat kiemelte, hogy az érintett piacok kevesebb mint 10 százalékát adják a bankcsoport összes bevételének, csak azokról a piacokról vonulnának ki, melyeken 0,4 százaléknál alacsonyabb az eszközarányos megtérülése a helyi leánybanknak. Ezzel Magyarország vélhetően megmenekül, hiszen a legfrissebb elérhető adatok szerint 2011-ben a Citigroup budapesti fióktelepének megtérülési mutatója 1,5 százalék volt.


Napi grafikonok

Corbat szerint 0,4 százalékos megtérülés alatt nem tarthatók fenn a Citi leányvállalatai, a költségcsökkentés indokolja, hogy ha ezeken a piacokon nem tudja a cég felpörgetni a tevékenységét, akkor kivonuljon. A Bloomberg cikke szerint a pénzintézet jelenlegi elnöke a jelek szerint szembe megy elődje elképzeléseivel, Vikram Pandit ugyanis a feltörekvő piacokra koncentrált. A mostani költségcsökkentési program keretében azonban többek között Uruguay, Paraguay, Törökország és Románia is Citibank nélkül maradhat. A hírek szerint az amerikai nagybank ezekben az országokban a jövőben is kiszolgál majd intézményi ügyfeleket, a lakossági piacban azonban nem látnak fantáziát.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet