Erősödéssel zárt a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe kedden, de ez szinte kizárólag az OTP 3 százalékos szárnyalásának volt köszönhető, a többi blue chip felemás teljesítményt mutatott. Az utolsó előtti pillanatig a Richter is jól állt, majd a zárásban három százalékot estek a gyógyszerpapírok. A keddi kereskedés végére 18 836 pontig emelkedett a BUX, ez 1,2 százalékkal magasabb a hétfői záróértéknél. A forgalom átlagos volt, kicsivel több mint 10 milliárd forint. Ha nem lett volna a nap végi 40 pontos visszahúzás, akkor az index keddi csúcsán zárt volna, így azonban a zárásba belerondítottak.
A vezető részvények felemás napot mutattak, csak az OTP-nek volt köszönhető, hogy nem lett mínuszos a nap vége. A bankpapírok 3,05 százalékos erősödés után 4803 forinton fejezték be a kereskedést, ezzel szinte egyedüliként lógtak ki felfelé a sorból. Ráadásul délután ennél nagyobb is volt az optimizmus, hiszen nem sokkal a vége előtt 4828 forint volt a napi csúcs az árfolyamban. A pozitív oldalt erősítette a Mol is, melynek részvénye 1,1 százalékkal, 17 150 forintig drágult, a Magyar Telekom-papírok viszont 1,5 százalékos visszaesés után 405 forintért cseréltek gazdát. A gyógyszergyártókba is beleadtak a nap végére, a Richter 34 350 forintos árfolyama 0,4 százalékkal volt alacsonyabb a hétfőinél, míg az Egis 0,45 százalékkal, 18 870 forintra esett. Érdekesség, hogy a Richter néhány perccel a zárás előtt még 2,5 százalékos pluszban volt, majd onnan rántották vissza a végén.
A kisebb papírok közül a nap nyertese az Appeninn volt, mely a hétfő este közölt eredmény hatására 15 százalékos szárnyalással fejezte be a napot. Jól szerepelt a Fuso és a BTel is. A vesztesek sora rövidebb volt, a Visonka 10 százalék feletti zuhanását lehet kiemelni.
