BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot esett a forint Matolcsy első munkanapján

2013. március 5. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gyengüléssel kezdte a hetet a forint, miután hétfőtől hivatalosan is Matolcsy György a Magyar Nemzeti Bank elnöke. A régióhoz képest tapasztalt alulteljesítés elsősorban annak tudható be, hogy ismét a félelmek kerültek túlsúlyba a jegybanki őrségváltás kapcsán. Hétfő délutánra 297,13-ig esett a forint az euróval szemben, ez 0,82 százalékkal volt magasabb a múlt pénteki szintnél. A dollár ellenében egy százalékkal, 228,12-ig esett a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank 242,38 forintba került. Közben az euró alig mozdult a dollárral szemben, délután 1,301 körül ingadozott a keresztárfolyam.

A többi régiós deviza sokkal jobban teljesített, Magyarországgal kapcsolatban azonban ismét a kockázatok kerültek előtérbe. A befektetők továbbra is a monetáris politika további lazítására számítanak, csak annak mértéke és a pontos eszközök kérdésesek. A kötvénypiacon többnyire emelkedtek a hozamok, csak a rövid futamidők esetében örülhettünk stagnálásnak. Csökkenni egyedül a 12 hónapos kincstárjegyek amúgy is rekord alacsony hozama tudott minimális mértékben. A legnagyobb ütemben a 10 éves papírok hozama emelkedett, ott 6 bázisponttal volt magasabb a másodpiaci átlaghozam, mint pénteken.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet