BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősítette a forintot az MNB-elnök

2013. március 4. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Erősödéssel reagált a magyar deviza arra a rég várt hírre, mely szerint Matolcsy György eddigi nemzetgazdasági miniszter lesz a jegybank új elnöke. Vagyis nem igazolódtak a félelmek, ami nagyban köszönhető annak, hogy a miniszter néhány napja már a korábbinál sokkal piacbarátabb hangnemet ütött meg. Péntek délutánra 294,36-ig erősödött a forint az euróval szemben, ez 0,34 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki szintnél. A dollárral szemben 226,85-ig gyengült a magyar fizetőeszköz, ami nagyrészt annak tudható be, hogy az amerikai deviza 1,297-ig erősödött az euró ellenében. A svájci frank a pénteki kereskedés második felében 239,80 forintot ért, ami szintén komoly forinterősödésnek felelt meg. A forint kedvező teljesítménye mellett rossz hír, hogy a magyar csődkockázat az egyik legnagyobb emelkedést könyvelte el pénteken, így az ötéves felárunk 316 bázispont volt. Ezzel valószínűleg a további monetáris lazítást árazza a piac a nemzetgazdasági tárca és a nemzeti bank személycseréi után. A kötvénypiacon tovább mérséklődtek a hozamok a kamatcsökkentési várakozások erősödésével, a legnagyobb mértékben a három- és ötéves papírok hozama esett vissza, melyek 13-13 bázispontos esést mutattak. A másodpiaci referenciahozamok így a nap végén 4,88 százalék és 6,22 százalék között szóródtak.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet